Вітаю Вас Гість | RSS
Середа
27.10.2021, 09:28
САЙТ МИРОСЛАВИ САВЕЛІЙ
Головна Реєстрація Вхід
Головна » 2015 » Грудень » 5 » КОЗАЦЬКА СЛАВА -- НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ!
23:53
КОЗАЦЬКА СЛАВА -- НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ!

КОЗАЦЬКА СЛАВА -- НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ!
Фільм: Мирослави Савелій 
Тривалість: 40 хв.

Даний фільм присвячений подіям 1651 р. - битві під Берестечком. Це був найбільший бій Доби Хмельниччини, який відбувся біля містечка Берестечко між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому кримсько-єдисанським татарським військом Ісляма III Ґерая з одного боку, та армією Речі Посполитої під командуванням Яна ІІ Казимира з іншого.
Дуже красива і надзвичайно цікава історично каплиця, що в селі Підлісці Кременецького району, стоїть на схилі невисокої гори, засадженої білокорими березами. Здавна носить вона назву Богданової. За легендою, влітку 1651 року козаки Богдана Хмельницького освятили біля неї бойові знамена і зброю перед кровопролитним боєм з поляками під Берестечком. Після бою, на зворотному шляху, вони поховали біля каплиці тяжко поранених товаришів. Про драматично-славну історію цього шматочка української землі підліщанам і туристам досі нагадують старі козацькі могили, із плит яких час і природні стихії давно стерли написи...
20 червня у Підлісцях храмовий празник - Десята п'ятниця, який у селі глибоко шанують з давніх-давен. Цікавим і наповненим глибоким змістом є звичай підліщан після святкової літургії у храмі під проводом духовних отців здійснювати урочистий хід до Богданової каплиці. Там, біля кринички, представники духовенства проводять священний ритуал освячення води, а люди складають шану загиблим козакам. 

Переглядів: 882 | Додав: miraas | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright Мирослава Савелій ©